Różnice w założeniach zostały podsumowane w kilku artykułach przeglądowych.59-61 Nasze wyniki, które były zgodne z wynikami innych, 20,22 były takie, że wysoki zakres szczepień uzasadniał modyfikację protokołów badań przesiewowych i że opłacalność szczepień była częste badania przesiewowe z bardziej czułymi testami i rozpoczynające się w późniejszym wieku. Nasza analiza ma ważne ograniczenia. Dane dotyczące zachowań seksualnych opierały się głównie na średnich populacji z dużych badań, a dane na temat swoistego dla typu wirusa HPV były ograniczone w zależności od wieku i płci. Za pomocą procesu dopasowania modelu oszacowaliśmy prawdopodobieństwa transmisji, które były wyższe niż w przypadku innych analiz62, 63; w miarę jak stają się dostępne lepsze dane, można udoskonalić oszacowanie tych zmiennych. Inne ograniczenia danych obejmowały częstość występowania, śmiertelność i jakość życia związaną z niecerwatycznymi nowotworami związanymi z HPV, długotrwałą skuteczność szczepionki przeciwko zmianom w szyjce macicy i brodawkom oraz skuteczność szczepionki przeciwko rakom niecerwicznym. Podobnie jak w przypadku wszystkich analiz opartych na modelach, istnieją kompromisy związane z wyborem struktury modelu; zastosowaliśmy dwie różne techniki modelowania, aby najlepiej uchwycić cechy infekcji HPV i karcynogenezy szyjki macicy, które były najbardziej istotne dla kluczowych pytań dotyczących polityki. Należy zbadać złożoności wprowadzone za pomocą wielu modeli. 24
Podejście analityczno-decyzyjne pozwala na uznanie niepewności przy informowaniu decyzji, które należy podjąć teraz. W związku z tym podkreśliliśmy szeroki zakres tematów jakościowych, które uznaliśmy za spójne w całym szeregu założeń. Efektywność kosztowa szczepień przeciwko HPV w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie zostanie zoptymalizowana dzięki osiągnięciu powszechnego zasięgu wśród młodych dziewcząt w okresie dorastania i ukierunkowaniu początkowych wysiłków nadrabiania zaległości na dziewczęta i kobiety poniżej 21 roku życia. Optymalna synergia między szczepieniem a badaniem przesiewowym będzie wymagać korekt w stosunku do obecnej praktyki przesiewowej. Priorytety gromadzenia danych empirycznych obejmują nadzór w celu zrozumienia czynników epidemiologicznych specyficznych dla typu HPV i zachowań skriningowych w szczepionych populacjach, czasu trwania ochrony wywołanej przez szczepionkę oraz długofalowego wpływu na inne stany związane z HPV.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez granty z National Cancer Institute (R01 CA93435), Centers for Disease Control and Prevention oraz American Cancer Society, a także przez Fundację Billa i Melindy Gates (30505) za związaną pracę w krajach rozwijających się.
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Dziękujemy całemu zespołowi prewencji raka szyjki macicy w Programie Health Decision Science, Harvard School of Public Health, w tym Jeremy Goldhaber-Fiebert, Jesse Ortendahl, Meredith O Shea, Katie Kobus, Steven Sweet, Nicole Gastineau Campos i Bethany Andres -Beck, za ich wkład.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania Harvard School of Public Health, Boston.
Prośba o przedruk do Dr. Kim z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Program do Nauk o Decyzjach Zdrowotnych, Harvard School of Public Health, 718 Huntington Ave., 2nd Fl., Boston, MA 02115, lub at.
Materiał uzupełniający
[podobne: błędnik sitowy, gesia stopka, internus pulawy ]

0 thoughts on “Zdrowotne i ekonomiczne konsekwencje szczepień przeciwko HPV w Stanach Zjednoczonych ad 8”

Powiązane tematy z artykułem: błędnik sitowy gesia stopka internus pulawy