Skip to content

Zakrzep żylny i zawał mięśnia sercowego z antykoncepcją hormonalną AD 3

7 miesięcy ago

407 words

Dane dotyczące kobiet zostały czasowo ocenzurowane podczas ciąży, która została zdefiniowana jako okres od poczęcia do 3 miesięcy po porodzie (lub miesiąc po aborcji lub zakończeniu ciąży ektopowej). Dane od kobiet z zaburzeniami krzepnięcia zostały ocenzurowane w dniu zarejestrowania pierwszej diagnozy (Tabela 1S w Dodatku Uzupełniającym). Wreszcie, informacje na temat nawyków palenia uzyskano z Krajowego Rejestru Pacjentów. Informacja o tym, czy kobieta paliła była dostępna dla 480,223 kobiet, obejmujących 5,2 miliona osobo-lat obserwacji (37% czasu ryzyka).
Dane na receptę
Statystyki rejestru produktów leczniczych dostarczały codziennie aktualizowane informacje na temat wypełnionych recept na doustne środki antykoncepcyjne i inne rodzaje antykoncepcji hormonalnej w latach 1995-2009. Kategoryzowaliśmy produkty w użyciu zgodnie z dawką estrogenu, typem progestyny i drogą podawania.
Okres użytkowania oszacowano na okres od daty wystawienia recepty do daty zakończenia ostatniego wypełnionego recepty lub daty zdarzenia badawczego. Dalsze szczegóły dotyczące oceny czasu stosowania podano w poprzednim raporcie.6 Z rejestru recepty uzyskaliśmy również zaktualizowane informacje na temat leków stosowanych w leczeniu cukrzycy, arytmii serca, nadciśnienia tętniczego i hiperlipidemii. Dane od kobiet z receptami na stymulanty jajników były cenzurowane w momencie, gdy taka recepta została po raz pierwszy wypełniona.
Analiza statystyczna
Stosując regresję Poissona, obliczyliśmy szacunkowe ryzyko wystąpienia zdarzeń zakrzepowych, z warstwowaniem według dawki estrogenu (50 ?g, 30 do 40 ?g lub 20 ?g etynyloestradiolu lub antykoncepcji wyłącznie progestagenowej), typu progestyny, drogi podania i czasu trwania użytkowania (<1 rok, do 4 lat lub> 4 lata). Grupę referencyjną stanowiły osoby nieużywające narkotyków (kobiety, które nigdy wcześniej nie stosowały antykoncepcji hormonalnej, a także byli użytkownicy), a szacunki dotyczące względnego ryzyka zostały skorygowane o wiek, rok kalendarzowy, długość nauki szkolnej, poziom wykształcenia (trwający lub zakończony) oraz status z szacunkiem. na nadciśnienie, choroby serca, cukrzycę i hiperlipidemię (definiowane przez stosowanie lub niewykorzystywanie leków w tych schorzeniach). Przypisane wartości brakujących danych o stanie palenia zostały obliczone przy użyciu standardowych procedur imputacji, 24 i przeprowadzono analizy wrażliwości, które obejmowały imputację dla statusu palenia (Tabela 2S w Dodatku Uzupełniającym).
Przeprowadzono testy interakcji między różnymi typami antykoncepcji hormonalnej z wiekiem i chorobami predysponującymi. Analizy wrażliwości, w których uwzględniono tylko specyficzny kod dla zawału mózgu, DI63, przeprowadzono dla wszystkich typów produktu
[hasła pokrewne: spóźniająca się miesiączka, gesia stopka, torbiel najądrza ]

0 thoughts on “Zakrzep żylny i zawał mięśnia sercowego z antykoncepcją hormonalną AD 3”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: akumulatory kraków[…]

Powiązane tematy z artykułem: gesia stopka spóźniająca się miesiączka torbiel najądrza