Wirus Zika związany z małogłowiem czesc 4

1 miesiąc ago

Sekwencja nukleotydowa ZIKV uzyskana w tym badaniu została zdeponowana w GenBank pod numerem dostępu KU527068. Szczegółowy opis metod molekularnych znajduje się w dodatkowym dodatku, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Wyniki kompleksowych analiz serologicznych surowicy matki oraz opis procedur diagnostyki różnicowej molekularnej stosowanych w przypadku próbek tkanki płodowej podano w tabelach S1 i S2 w dodatkowym dodatku. Wszyscy autorzy gwarantują kompletność i dokładność prezentowanych danych i analiz. Wyniki
Autopsja i wyniki neuropatologiczne
Rycina 2. Rycina 2. Analiza mikroskopowa tkanki mózgowej.Panel A pokazuje zagęszczone leptomeninge (czarna strzałka) i nieregularne zwapnienia korowe i podkorowe (gwiazdki) związane z przemieszczeniem korowym (strzałki), z zachowaną matrycą kiełkującą (biała strzałka); wirowanie jest nieobecne. Panel B pokazuje większe powiększenie zwapnień strukturami strzępkowymi (strzałka), ewentualnie reprezentuje inkrustowane, uszkodzone aksony i dendryty oraz struktury owalne i wielokątne (groty strzałek), prawdopodobnie reprezentujące inkrustowane, uszkodzone ciałka komórek neuronalnych (barwienie hematoksyliną i eozyną w panelach A i B). Panel C pokazuje znakowanie immunohistochemiczne namnożonych reaktywnych astrocytów, które rozciągają się do przestrzeni podpajęczynówkowej (gwiazdka) (białko kwasu fibronilowego glejowego, klon 6F2 [Dako]). Panel D pokazuje znakowanie immunohistochemiczne licznych aktywowanych komórek mikrogleju i makrofagów w korze (pełna grubość zaznaczona linią) i podkorowej istoty białej (dolna część figury). Występuje niespecyficzne zabarwienie zwapnień (strzałka). Obserwuje się ogniskowe niedorozwój makrofagów (strzałka) (HLA-DR, klon TAL 1B5 [Dako]). Panel E pokazuje barwienie immunohistochemiczne neurofilamentów aksonów w przekroju rdzenia kręgowego lędźwiowego z ciężkim zwyrodnieniem Walleriana w bocznych torach korowo-rdzeniowych (czarne gwiazdki), umiarkowane zaangażowanie innych zstępujących traktów (strzałki) i dobrze zachowane drogi wstępujące w kolumny grzbietowe (biała gwiazdka) (neurofilament, klon 2F11 [Dako]). Panel F pokazuje pośrednią immunofluorescencję płodowej tkanki mózgowej, odsłaniając zieloną ziarnistą reakcję wewnątrzplazmową (patrz także wkładka). Żółte sygnały sąsiadujące z zielonymi granulkami wskazują na autofluorescencję lipofuscyny, co sugeruje, że cząsteczki wirusa znajdują się w cytoplazmie neuronów.
Waga ciała płodu wynosiła 1470 g (5 percentyl), długość 42 cm (10 centyl), a obwód głowy 26 cm (1 percentyl). Jedyną obserwowaną anomalią zewnętrzną była małogłowie. Łożysko ważyło 200 g, co dawało stosunek wagowy łożysko-płód wynoszący 0,136 (<3 centyl). Badanie makroskopowe OUN wykazało obecność michelinphaly z całkowitą masą mózgu 84 g (4 SD poniżej przeciętnej), szeroko otwarte bruzdy sylvian oraz mały móżdżek i pień mózgu. Zaobserwowano prawie całkowitą agyrię i wewnętrzne wodogłowie w bocznych komorach. Występowały liczne zwapnienia o zmiennej wielkości w korze i podkorowej istocie białej w płatach czołowych, ciemieniowych i potylicznych [przypisy: dp med jabłonna pracy, dyżury aptek sandomierz, dp med jabłonna ]

0 thoughts on “Wirus Zika związany z małogłowiem czesc 4”

Powiązane tematy z artykułem: dp med jabłonna dyżury aptek sandomierz internus pulawy