Wirus Zika związany z małogłowiem ad 7

Związek między infekcją ZIKV a anomaliami mózgu płodu odnotowano również dzięki odkryciom dotyczącym mikroskopii elektronowej, które były zgodne z wykrywaniem ZIKV w mózgu płodu. Gęste cząsteczki zgodne z ZIKV były widoczne w uszkodzonej retikulum endoplazmatycznym. Grupy otoczonych struktur o jasnym wnętrzu przypominającym pozostałości kompleksów replikujących, które są charakterystyczne dla flawiwirusów15,16, wskazują na replikację wirusa w mózgu. Odkrycia dotyczące mikroskopii elektronowej sugerują możliwą trwałość ZIKV w mózgu płodu, prawdopodobnie z powodu immunologicznie bezpiecznego środowiska dla wirusa. Liczba kopii wirusa, które wykryto w mózgu płodu, była znacznie wyższa niż liczba kopii stwierdzona w surowicy krwi pobranej od dorosłych pacjentów zakażonych ZIKV17, ale podobna do liczby stwierdzonej w próbkach nasienia.18 Pełna sekwencja genomu ZIKV, która została odzyskana w tym badaniu, jest zgodna z obserwacją, że obecny szczep w Brazylii wyłonił się z linii azjatyckiej.19 Obecność dwóch głównych substytucji aminokwasowych umieszczonych w niestrukturalnych białkach NS1 i NS4B prawdopodobnie reprezentuje przypadek zdarzenie lub wskazuje proces ostatecznej adaptacji wirusa do nowego środowiska. Konieczne są dalsze badania, aby lepiej zrozumieć potencjalne konsekwencje tych obserwacji. Jest prawdopodobne, że szybkie rozprzestrzenianie się ZIKV na całym świecie będzie silnym impulsem do wspólnych badań nad biologicznymi właściwościami wirusa, szczególnie, że ryzyko infekcji wirusem neurotropowym i teratogennym wiąże się z dużym obciążeniem emocjonalnym i ekonomicznym dla społeczeństwa.
[patrz też: vibin mini skutki uboczne, sanatorium nad kryniczanką, alarm wybudzeniowy ]

0 thoughts on “Wirus Zika związany z małogłowiem ad 7”

Powiązane tematy z artykułem: alarm wybudzeniowy sanatorium nad kryniczanką vibin mini skutki uboczne