Wirus Zika związany z małogłowiem ad 6

Ponadto, wszystkie próbki z sekcji zwłok zostały przebadane w teście PCR i okazały się negatywne dla innych flawiwirusów (wirus dengi, wirus gorączki żółtej, wirus Zachodniego Nilu i wirus kleszczowego zapalenia mózgu), wraz z wirusem chikungunya, limfocytowym choriomeningitis, wirusem cytomegalii, wirusa różyczki, wirusa ospy wietrznej i półpaśca, wirusa opryszczki pospolitej, parwowirusa B19, enterowirusów i Toxoplasma gondii (tabela S2 w dodatkowym dodatku). Figura 4. Figura 4. Analiza filogenetyczna pełnego genomu wirusa Zika. Historia ewolucyjna została wywnioskowana za pomocą metody łączenia sąsiadów w modelu podstawienia GTR + G + I. Procent replikacji drzew, w których połączone takty zebrane razem w teście bootstrap (2000 replikacji) jest wyświetlany obok gałęzi. Numer dostępu do GenBank, rok izolacji i kraj pochodzenia są wskazane w oddziałach ZIKV dla wszystkich szczepów z wyjątkiem tych zidentyfikowanych w 2015 i 2016 roku. W tym badaniu uzyskano szczep ZIKV Bahia, Brazylia (KU527068). Kompletna sekwencja genomu została odzyskana z płodowej tkanki mózgowej. Pasek skali 0,01 oznacza dystans genetyczny w podstawieniach nukleotydów na miejsce.
Kompletna sekwencja genomu ZIKV (10 808 nukelotydów) została odzyskana z tkanki mózgowej. Analiza filogenetyczna wykazała najwyższą identyczność (99,7%) ze szczepem ZIKV wyizolowanym od pacjenta z Polinezji Francuskiej w 2013 r. (KJ776791) i ZIKV wykryto w Sao Paolo, w Brazylii, w 2015 r. (KU321639), a następnie szczep wyizolowany w Kambodży w 2010 r. (JN860885, z 98,3% identycznością) i szczepem z wybuchu epidemii w Mikronezji w 2007 r. (EU545988, z 98% identycznością) (ryc. 4). W poliproteinie ZIKV wykryto 23 polimorfizmy w porównaniu ze szczepem Micronesia i 5 polimorfizmów w porównaniu z izolatem z Polinezji Francuskiej; stwierdzono trzy zmiany aminokwasów w regionie NS1 (K940E, T1027A i M1143V), jeden w regionie NS4B (T2509I) i jeden w regionie metylotransferazy podobnej do FtsJ (M2634V).
Dyskusja
Przypadek ten pokazuje ciężkie uszkodzenie mózgu płodu związane z zakażeniem ZIKV z przeniesieniem wertykalnym. Niedawno znaleziono ZIKV w płynie owodniowym dwóch płodów, u których stwierdzono małogłowie, co było zgodne z transmisją wirusa wewnątrzmacicznego.10 Opisane przypadki są podobne do przedstawionego tu przypadku i charakteryzują się ciężkim zaburzeniem CNS i spowolnieniem wzrostu wewnątrzmacicznego. . Zwapnienia w łożysku i niski stosunek masy łożyska do płodu 11, które obserwowano w tym przypadku, wskazują na potencjalne uszkodzenie łożyska przez wirus. Wśród nielicznych doniesień na temat działania teratogennego flawiwirusów, badacze opisali mózg i oczy jako główne cele.12,13 Nie stwierdzono obecności wirusa i żadnych zmian patologicznych w żadnym innym narządzie płodowym poza mózgiem, co sugeruje silny neurotropizm wirus.
Lokalizacja sygnału immunofluorescencyjnego i morfologiczny wygląd zwapnień, które przypominały zniszczone struktury neuronowe, wskazują na możliwe położenie wirusa w neuronach. Wynikające z tego uszkodzenie może spowodować zatrzymanie rozwoju kory mózgowej w wieku embrionalnym około 20 tygodni.14 Mechanizm zaangażowany w neurotropizm ZIKV jest obecnie niejasny
[podobne: altermed katowice, alarm wybudzeniowy, węzły chłonne nadobojczykowe ]

0 thoughts on “Wirus Zika związany z małogłowiem ad 6”

Powiązane tematy z artykułem: alarm wybudzeniowy altermed katowice węzły chłonne nadobojczykowe