Niniejsze sprawozdanie koncentruje się na skuteczności i bezpieczeństwie połączenia obniżenia cholesterolu LDL i obniżenia ciśnienia krwi w porównaniu z placebo. Metody
Projekt testowy i nadzór
Badanie Heart Precomes Prevention Evaluation (HOPE) -3 to wieloośrodkowe, długoterminowe, międzynarodowe, podwójnie ślepe, randomizowane, kontrolowane placebo badanie z zastosowaniem schematu czynnikowego 2 na 2. Ocenialiśmy obniżenie cholesterolu za pomocą rozuwastatyny w porównaniu z placebo, obniżenie ciśnienia krwi w skojarzeniu z kandesartanem i hydrochlorotiazydem w porównaniu z placebo, oraz połączenie obniżenia stężenia lipidów i ciśnienia krwi z podwójnym placebo w zapobieganiu incydentom sercowo-naczyniowym u osób, które nie chorowały na układ sercowo-naczyniowy. były na średnim poziomie ryzyka (zdefiniowanego jako roczne ryzyko poważnych incydentów sercowo-naczyniowych około 1%) 8 (Tabela S1 w dodatkowym dodatku, dostępna z pełnym tekstem tego artykułu na stronie). Wyniki analizy obniżania ciśnienia krwi i analizy obniżania stężenia lipidów zostały przedstawione w towarzyszących artykułach w czasopiśmie Journal of Journal. 10. 10 Szczegółowy opis metod próbnych znajduje się w artykule, który koncentruje się na skutkach obniżania ciśnienia krwi. .
Proces został opracowany przez komitet sterujący, który wraz z pracownikami Population Health Research Institute, nadzorował przebieg procesu, gromadzenie i analizę danych oraz interpretację wyników. Pierwszy autor wraz z trzema innymi autorami z Population Health Research Institute miał pełny dostęp do danych i ręczył za dokładność i kompletność danych i analiz oraz za wierność tego raportu w protokole. Pierwszy autor opracował manuskrypt, a wszyscy autorzy podjęli decyzję o przesłaniu rękopisu do publikacji. Finansowanie zapewnili Kanadyjskie Instytuty Zdrowia i AstraZeneca. AstraZeneca dostarczyła próbny lek, był jednym członkiem do głosowania w 24-osobowym komitecie sterującym i nie miał innej roli w procesie. Badanie zostało przeprowadzone w 228 centrach w 21 krajach i otrzymało zatwierdzenie regulacyjne i etyczne dla każdej uczestniczącej strony lub z centralnej rady, która zapewniała zatwierdzenie wielu stron. Wszyscy uczestnicy wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Wybieralność
W badaniu wzięli udział mężczyźni w wieku 55 lat i starsi oraz kobiety w wieku 65 lat i starsze bez chorób układu sercowo-naczyniowego oraz z co najmniej jednym dodatkowym czynnikiem ryzyka poza wiekiem (Tabela Uwzględniliśmy także kobiety w wieku 60 lat lub starsze, które miały co najmniej dwa takie czynniki ryzyka. Wykluczono osoby z chorobami układu sercowo-naczyniowego oraz osoby ze wskazaniem lub przeciwwskazaniem do stosowania statyn, blokerów receptorów angiotensyny, inhibitorów konwertazy angiotensyny lub diuretyków tiazydowych. Badanie nie wymagało określonych poziomów lipidów ani ciśnienia krwi przy przyjęciu. Poziom glukozy na czczo i poziom glukozy mierzono na miejscu, aby poinformować lekarzy o ryzyku uczestników, ale kwalifikacja do testów została oparta na zasadzie nieoznaczoności: tylko ci z wyraźnymi wskazaniami lub przeciwwskazaniami do próbnych leków, zgodnie z oceną miejscowego lekarza i biorąc pod uwagę lokalne wytyczne i standardy praktyki zostały wyłączone z udziału11
Procedury próbne
Uprawnione osoby weszły w fazę rozruchu z pojedynczą ślepą próbą, podczas której otrzymywały zarówno aktywne terapie (obniżanie ciśnienia krwi, jak i obniżanie poziomu cholesterolu) przez 4 tygodnie