W czasie opracowywania próby adalimumabu trwały jeszcze dwie inne próby antagonistów TNF u pacjentów pediatrycznych. Nasza próba adalimumabu została zaprojektowana po rozważeniu równoległych i randomizowanych podejść do wycofania, w porozumieniu z Administracją Żywności i Leków (FDA). FDA i projektanci badań zgodzili się, że ślepy, randomizowany projekt wycofania leku zapewnia akceptowalny naukowy rygor przy jednoczesnej minimalizacji narażenia na placebo w tej populacji dzieci z ciężkim, aktywnym młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów i że podstawowym punktem końcowym powinno być porównanie, w nie-metotreksat w zależności od odsetka pacjentów z objawami choroby w grupie otrzymującej adalimumab i grupą otrzymującą placebo w fazie podwójnie ślepej próby. Chociaż faza podwójnie ślepej próby, a tym samym analiza pierwotnego punktu końcowego, została przeprowadzona u pacjentów, u których wystąpiła odpowiedź, podejście typu open-in-based można uogólnić do praktyki klinicznej, biorąc pod uwagę, że decyzje dotyczące leczenia podejmowane są w sposób otwarty ustawienie po rozsądnym badaniu z nowym aktywnym leczeniem. Jeśli pacjent nie ma odpowiedzi na aktywne leczenie po pewnym czasie (około 16 tygodni, jak w obecnym badaniu), lekarz prawdopodobnie rozważy inne opcje leczenia. W przypadku pacjentów, u których występuje odpowiedź, leczenie będzie kontynuowane.
Adalimumab, sam lub w połączeniu z metotreksatem, wydaje się być skutecznym rozwiązaniem w leczeniu dzieci z wielostawowym młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów. Odpowiedzi utrzymywały się przez 2 lata dalszego leczenia.
[przypisy: ihit warszawa, błędnik sitowy, węzły chłonne nadobojczykowe ]

0 thoughts on “Adalimumab z lub bez metotreksatu w młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniu stawów ad 8”

Powiązane tematy z artykułem: błędnik sitowy ihit warszawa węzły chłonne nadobojczykowe